فرم های گزارشگیری و آماری

طراحی آنلاین فرم گزارش و فرم های آماری با استفاده از فرم افزار

ساخت فرم گزارش آنلاین رایگان

فرم های گزارشگیری

در دنیای امروز تحلیل داده و گزارش یکی از ملزومات کسب و کارها و سازمان‌‌ها است. هر سازمان و ارگانی به صورت متداول با انواع گزارش‌های بازدید، گزارش‌های روزانه، گزارش ماموریت، گزارش فروش، گزارش اشکالات، گزارش عملکرد، گزارش از ملزومات و صدها حالت از انواع گزارش دیگر روبه روست که برای تهیه همه این گزارشات داشتن یک سیستم ثبت اطلاعاتی نیازی اساسی است. سیستمی که به صورت آنلاین قابل استفاده و در دسترسی باشد و تمام نیازهای دریافت گزارش را برطرف سازد، سیستم فرم ساز یکی از ابزارهاییست که با آن می توان تمام گزارش های مورد نیاز شرکت ها و سازمان ها را طراحی و ایجاد کرد، داشتن فیلدهای شرطی که باعث ایجاد فرم های داینامیک می شود برای ساخت یک گزارش حرفه ای ابزار مناسبی به حساب خواهد آمد. ثبت گزارش ها به صورت دیجیتالی باعث می شود که به راحتی به داده های گزارش دسترسی داشته و آن ها را مشاهده نمود تا تحلیل و نمودارهای آماری را بر روی گزارش ها ایجاد کرد.

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

فرم افزار، نرم افزاری حرفه ای برای ثبت و نگهداری اطلاعات

فرم ساز رایگان فرم افزار نرم افزاری تحت وب و حرفه ای برای ثبت اطلاعات هر نوع فرم یا گزارشی بوده که میتوان با استفاده از قابلیت های متعدد این سیستم گزارش گیری اطلاعات را نگه داشته و دسته بندی کرد.

مزیت استفاده از فرم افزار برای ایجاد فرم های گزارشگیری

  • سرعت ثبت و نمایش اطلاعات
  • ابزارهای پیشرفته برای گزارشگیری
  • ایجاد و ساخت فرم داینامیک با استفاده از شرط
  • فیلتر سازی داده ها
  • نمودارهای متنوع از دادهای جمع آوری شده
  • استفاده از قالب چاپ متناسب با فرم
طراحی انواع سوال آزمون

امکاناتی که فرم افزار علاوه بر راحتی انجام کارها، سرعت ثبت و نمایش اطلاعات به کاربران فرم افزار ارائه می دهد، ابزارهای پیشرفته و فیلدهای مناسب برای گزارشگیری و طراحی فرم داینامیک با استفاده از شرط را دارا بوده که این امکان را می‌دهد تا فرم های حرفه ای ایجاد نمایید. با امکانات فیلتر سازی داده ها، گزارش گیری و محاسبات بر روی اطلاعات ثبت میتوان نمودارهای متنوع بر اساس معیار های شخصی ایجاد نمود.

همین الان فرم جمع آوری گزارشات بسازید

ساخت فرم جمع آوری داده

داده‌ها یکی از شروط داشتن تحلیل گزارشات هستند، با استفاده از سیستم فرم ساز که یکی از جدیدترین و بهینه ترین روش های جمع آوری داده هاست می توان تمام داده ها و اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری نموده و بایگانی کرد. سامانه فرم ساز آنلاین این امکان را میدهد که دادهای جمع آوری شده را فیلتر نمود و محاسبات مورد نیاز را بر روی داده ها انجام داد و گزارش های نموداری مورد نیاز را ایجاد کرد.

در ادامه با چند نمونه از کاربردهای فرم ساز فرم افزار در تهیه گزارش آشنا خواهید شد.

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

ساخت فرم بازرسی روزانه

در بسیاری از سازمان ها، ادارت و شرکت ها نیاز به بازدیدهای روزانه از بخش های مختلف مجموعه جهت بررسی کم و کاستی ها، روند کار و... است. در همین راستا یک فرم گزارش روزانه که در آن تمام المان های گزارش روزانه درج شده باشد ثبت می شود تا کارمندانی که وظیفه ثبت گزارش‌های روزانه را بر عهده دارند بدون فراموشی بخشی از بازرسی و بازدید روزانه خود، تمام بازدیدها را به طور کامل انجام داده و چک لیست را ثبت نمایند.

نمونه فرم بازرسی روزانه

فرم گزارش اشکال و خرابی

داشتن یک فرم گزارش اشکال باعث می شود که به راحتی کارمندان و کاربران در صورت مشاهده اشکال، گزارش اشکال را ثبت و به صورت آنلاین اخطار گزارش اشکال به واحدهای مربوطه ارسال شود این گزارش ها می تواند گزارش اشکال نرم افزار، گزارش اشکال در بخش تولید یا پخش و حتی گزارش اشکال دستگاه ها و پروژه ها باشد با استفاده از فرم ساز فرم افزار میتوان چنین فرمی را اینگونه تنظیم کرد که بعد از ثبت اشکالات از طریق ایمیل، پیامک یا ربات های پیام رسان در شبکه های اجتماعی، مسئول مربوط به رفع اشکالات و خرابی را مطلع کرد.

نمونه فرم گزارش اشکال و خرابی

فرم گزارش بازدید و پیشرفت پروژه

بازدید از پروژه ها یکی از بخش های مهم یک پروژه می باشد، این بازدید ها باید به دقت ثبت شود و تمام آرشیو این بازدید ها باید در دسترس مدیران پروژه قرار داشته باشد، با سیستم فرم ساز می توان فرم هایی ایجاد کرد که در آن بتوان سیستم بازدید از پروژه را طراحی نمود و برای هر بخش فرم مجزا و به هم متصل ایجاد کرد و بعد از ثبت هر بخش گزارش بازدید به مدیر مربوطه ارسال شود، با استفاده از نرم افزار فرم ساز رایگان می توان به صورت آنلاین نتایج بازدید را به افراد مورد نیاز ارسال کرد و حتی نواقص ایجاد شده در پروژه را به پیمانکار مربوطه به صورت آنلاین و اتوماتیک ارسال نمود.

نمونه فرم پیشرفت پروژه

فرم گزارش روزانه

مدارس،دانشگاه ها، آموزشگاه و بسیاری از سیستم ها افراد باید به صورت روزانه گزارش هایی را ثبت کنند مانند گزارش کار، گزارش از فعالیت های انجام شده یا گزارش از بخش ها و ... طراحی این گزارش ها در سیستم فرم ساز به راحتی قابل انجام می باشد و برای تمام مدیران به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد با استفاده از نمودارهای آماری می توان آمار این گزارش ها را مشاهده نمود و با توجه به اطلاعات کسب شده از روند کاری مطلع شد.

نمونه فرم گزارش روزانه

فرم کارکرد نیروها

یکی از کاربرهای سیستم فرم ساز ایجاد فرم کارکرد افراد بوده که با استفاده از فیلد محاسبات به راحتی می توان مقدار کارکرد افراد را در زمان های مختلف محاسبه نمود. تمام این ها نیاز به داشتن فرمی برای ثبت کارکرد افراد می باشد که با استفاده از پارامتردهی فرم هر فرد می تواند کارکرد خود در فرم به صورت اختصاصی ثبت نماید. قابلیت منحصر به فرد محاسبه آنلاین با استفاده از مقدارهای ورودی توسط افراد این امکان را میدهد تا بر اساس ساعت، تاریخ، مبالغ و... محاسبات انجام شود.

فرم گزارش ماموریت پرسنل

در سیستم فرم ساز می توان فرم های گزارش ماموریت ایجاد نمود که افراد بتوانند گزارش های ماموریت خود را در این فرم ها به صورت آنلاین ثبت و تمام مدارک و اسناد لازم را در فرم گزارش ماموریت ثبت و درج نمایند.

فرم ثبت آمار

ثبت آمارهای ساعتی، روزانه و ... و جمع آوری داده و نمایش آمارها به صورت نموداری در سیستم فرم ساز به سادگی قابل انجام می‌باشد، جمع آوری داده های آماری و نگه داری و ثبت آنها یکی از ویژگی های فرم ساز می باشد که به سادگی این امکان را به کاربران می دهد که فرم های آماری خود را طراحی و ایجاد نمایید و آنها را برای ثبت به اشتراک بگذارند. درج آمارهای روزانه مانند آمار فروش و قیمت، آمار های مالی و شاخص های قیمت و جمع آوری دادهای آماری در فرم ساز به سادگی قابل انجام می باشد. با استفاده از شبکه های اجتماعی می توان لینک فرم های آماری را منتشر کرد و داده های آماری مورد نیاز را جمع آوری نمود.

فرم حضور و غیاب آنلاین

با استفاده از فرم ساز آنلاین فرم افزار میتوان به ساخت فرم حضور و غیاب آنلاین پرداخت و در کلاس های آنلاین، شرکت ها و مجموعه ها استفاده کرد. به این صورت اطلاعات روزانه ثبت و در آخر ماه قابل بررسی و گزارش گیری خواهد بود. در فرم های آنلاین حضور و غیاب میتوان لوگوی مجموعه را قرار داده و از قالب های مرتبط استفاده کرد همچنین امکان محدود سازی بر اساس آی پی، دستگاه، زمان جهت ثبت فرم نیز وجود دارد.

رزرو وقت

فیلد رزرو وقت این امکان را به شما می دهد تا ساده ترین راه را برای نوبت دهی و رزرو وقت به مشتری‌های خود ارائه دهید. با استفاده از امکانات فیلد رزرو وقت و ترکیب آن با تمام امکانات سیستم فرم ساز این امکان را می دهد تا فرم های رزرو وقت حرفه ای و زیبا برای جذب مشتری داشته باشید.

پرسشنامه آنلاین

به وسیله پرسشنامه ساز فرم‌افزار می‌توان پرسشنامه را به صورت آنلاین و به راحتی طراحی و چندین پرسشنامه را در یک فرم پیاده سازی نمود. این امر سبب بالا رفتن سرعت در انجام فرآیند تکمیل پرسشنامه خواهد شد. با نرم افزار پرسشنامه می توانید پرسشنامه های ساده یا پیچیده و حرفه ای ایجاد نمایید تا تحقیقات پیمایش را به صورت راحت و سریع انجام دهید و تحلیل های آماری و نموداری از داده‌های جمع آوری شده دریافت نمایید، فرم افزار پرسشنامه محبوب میان پژوهش های دانشگاهی است.

فیلتر گزارش

فیلتر اطلاعات بدین معناست که میتوانید بر اساس شرطی که وارد میکنید نمایش اطلاعات ثبت شده در فرم ها رو محدود کنید. در گزارش ساز فرم افزار نیز امکان فیلتر برای گزارش هات تهیه شده وجود دارد. فرضاً شما گزارشی تهیه کرده اید و این گزارش مربوط به تمام اطلاعات ثبت شده فرم مورد نظر است. حال اگر فرضاً بخواهید گزارش فقط مربوط به یک سال اخیر را نمایش دهد به این عمل فیلتر گزارش گفته میشود که در نرم افزار تحت وب فرم افزار امکان پذیر است.

اشتراک گزارش

گاهی پیش می‌آید که میخواهید گزارشی که آماده کرده اید را برای افرادی دیگر مانند همکاران، ریاست و... ارسال کنید ولی تمایلی به اینکه آنها وارد حساب کاربری شما شوند، ندارید؛ در این حالت شما میتوانید گزارش را به بیرون از نرم افزار به اشتراک بگذارید و فقط کافیه که لینک گزارش را کپی و منتشر کنید. گزارش تحت وب به نمایش در خواهد آمد. همان طور که گفته شد، میتوانید گزارش را فیلتر کنید و فقط به بررسی اطلاعات مشخصی بپردازید. در اشتراک گذاری گزارش تهیه شده نیز میتوان گزارش را با فیلتر های مشخص شده ارسال کرد. در این حالت دیگر نیاز نیست که کل گزارشات دریافتی از فرم را به صورت یکجا ارسال کنید. فرضاً گزارشات مربوط به یک روز خاص. هر تغییری که در منوی گزارش گیری فرمساز مربوط به آن فرم ایجاد شود، شخصی که لینک را در اختیار دارد، تغییرات را مشاهده خواهد کرد. و مادامی که لینک اشتراک گزارش فعال است، شخص میتواند گزارشات را پیگیری کند. در صورت تمایل میتوان لینک اشتراک را غیر فعال کرد.

احراز هویت قبل از ثبت گزارش

در فرم افزار این قابلیت وجود دارد که قبل از ثبت فرم گزارش حضور و غیاب و ...، احراز هویت ثبت کننده گزارش تایید شود با استفاده از سیستم احراز هویت دومرحله ای که بعد از ثبت کاربری پیامک تایید برای موبایل کاربر ارسال می شود، می توان اطمینان پیدا کرد که فرم ثبت شده توسط کاربر مورد نظر باشد.

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

محدودیت زمانی و تعداد ثبت برای گزارش

برخی گزارشات بایستی در ساعات مشخص به خود ثبت شوند مثلا گزارش های روزانه بخش کنترل کیفیت کارخانه بایستی 1 بار در روز و بین ساعت 10 تا 11 ثبت شود تا نهایتاً در ساعت 12 تولیدات انبوه شروع شود، با استفاده از قابلیت محدودیت ثبت در فرم افزار می توان تمام محدودیت های مورد نظر را تنظیم و داده هایی قابل اعتماد جمع آوری نمود و به صورت اتوماتیک به بخش های دیگر مجموعه اطلاعات ثبت شده را ارسال کرد.

تعیین زمان شروع و پایان آزمون
همین حالا فرم گزارشات آنلاین مجموعه خود را با فرم ساز فرم افزار طراحی کنید.

ایجاد فرم آنلاین

انواع گزارش گیری

نمایش آمار به صورت گزارش

تحلیل فرم با استفاده از گوگل آنالیتیکس (بررسی آمار و جزییات بازدیدکنندگان فرم به کمک گوگل آنالیتیکس)

 اگر تمایل دارید که از بازدید فرمتان در طول روز با خبر شوید، قطعاً به نرم افزارهایی جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات ورودی خود نیاز دارید. در بستر وب یک برنامه تحلیل‌گر، نرم افزاری تحت وب است که وظیفه ردیابی، اندازه گیری و آنالیز ترافیک وب سایت شما را به عهده دارد. ده ها نرم افزار بسیار عالی در این زمینه وجود دارند که یکی از بهترین آن ها گوگل آنالیتیکس(Google Analytics) است. این برنامه به صورت رایگان از سوی گوگل ارائه شده است و به شما کمک می‌کند تا دید بهتر و دقیق‌تری نسبت به بازدیدکنندگان وب‌سایت خود داشته باشید

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

گزارش‌گیری در فرمساز

امکان نمایش گزارش از داده های ثبت شده به صورت نمودار و اعمال فیلترهای مختلف بر روی داده ها و نمودار ها

نمایش و ارسال گزارش بعد از ثبت فرم با تنظیم ایمیل و پیامک بعد از ثبت فرم گزارش اطلاعات ثبت شده را نمایش دهید. اگر تا به حال با فرم ساز فرم افزار کار کرده باشید قطعاً با بخش گزارش به خوبی آشنایی دارید. در منوی گزارش می‌توان بر اساس پارامترهای مشخص مانند تعداد ثبت، مقادیر درج شده در فیلد‌ها، کاربر، تاریخ ثبت، مرورگر، موقعیت مکانی ثبت کننده و جنسیت ثبت کننده گزارش تهیه کرد که به طبع هر یک از موارد فوق را نیز می‌توان بر اساس نیاز گزارش فیلتر کرد تا نتیجه مطلوب‌تر و شفاف‌تری دریافت نمود. لازم به ذکر است که هر یک از حالت‌های گزارش گیری تنظیمات خاص خود را داشته و در نهایت می‌توان از هر کدام خروجی تهیه و در حوزه‌ی فعالیت خود استفاده کرد .

سوالات متداول

برای ساخت فرم آنلاین چه باید کرد؟

ابتدا در نرم افزار تحت وب فرم ساز ثبت نام کرده سپس اقدام به طراحی سوالات نمایید.

آیا نرم افزار ساخت فرم‌های جمع آوری اطلاعات رایگان است؟

در صورت نیاز امکان پشتیبانی و آموزش فرم ساز وجود دارد؟

آیا برای دریافت پاسخ های ثبت شده حتما بایستی به پنل مراجعه کرد؟

امکان قرار دادن فرم در اینستاگرام و باقی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؟

آیا از اطلاعات جمع آوری شده میتوان گزارش تهیه کرد؟

سوالات متداول آزمون ساز