آزمون ساز رایگان فرم افزار

طراحی آنلاین آزمون های تستی و تشریحی

ساخت آزمون آنلاین رایگان

معرفی آزمون ساز فرم افزار

 • در شرایط کنونی که علم و فناوری جای کاغذ سنتی را گرفته و وجود آلودگی هوا و بیماری های مزمن همه گیر شده، مدارس و آموزشگاه‌ها به جای گرفتن آزمون های کاغذی، روش آزمون آنلاین را جایگزین می‌کنند. به وسیله نرم افزار آزمون ساز تحت وب فرم‌افزار می‌توان به راحتی پرسشنامه ی آنلاین با امکانات فراوان طراحی کرد.
 • آزمون ساز فرم افزار تمامی امکانات لازم جهت برگزاری یک آزمون آنلاین را در اختیار معلمان، خانواده ها و اساتید دانشگاه و موسسات جهت ارزیابی دانش پژوهان قرار داده است.
 • ایجاد چنین قابلیتی از سوی آزمون ساز و فرم ساز با هدف بهبود بخشی سطح کیفی آزمون ساز و به حداقل رساندن مشکلات برگزاری آزمون آنلاین ایجاد شده است.با استفاده از قابلیت های پرسشنامه آنلاین فرم افزار به راحتی آزمون های درسی، آزمون های استخدام، ارزیابی تحصیلی و… برگزار کنید و نتایج آزمون را بلافاصله مشاهده و در اختیار ثبت کننده قرار دهید.

ویدئو آموزش طراحی آزمون آنلاین

نحوه طراحی و ساخت آزمون آنلاین با آزمون ساز فرم افزار را در ویدئوی زیر به طور کامل آموزش خواهید دید و هر آنچه که برای تنظیمات لازم است میتوانید مشاهده کنید

نحوه ایجاد یک آزمون آنلاین در آزمون‌ساز فرم‌افزار چگونه است؟

آزمون آنلاین رایگان

 • آزمون ساز حرفه ای فرم افزار با توجه به امکانات منحصر به فرد جهت طراحی آزمون آنلاین، امکان طراحی آزمون رایگان را نیز داراست که به معلمان، اساتید دانشگاه و موسسات آموزشی امکان طراحی آزمون آنلاین رایگان را داده است.
 • ساخت آزمون رایگان، امکانیست که با آزمون ساز فرم افزار محقق شده است که برای طراحی آزمون آنلاین رایگان فقط کافیست در فرم افزار ثبت نام کرده و با توجه به قابلیت های موجود، سوالات را طراحی و لینک آزمون را برای دانش پژوهان ارسال نمایید.

ویژگی‌های آزمون ساز فرم افزار

نظرات شما

آنچه کاربران آزمون ساز فرم افزار می‌گویند

همین حالا آزمون خودتان رو با فرم ساز ایجاد نماید و لینک آزمون را به اشتراک بگذارید

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

اساسی ترین معیار یک آزمون آنلاین مدت زمان برگزاری آزمون است.تعیین بازه ی زمانی برای آزمون شرایط را برای تمامی افراد حاضر در آزمون آنلاین را یکسان خواهد کرد. در آزمون ساز فرم افزار امکان قرار دادن بازه ی زمانی برای آزمون وجود دارد که با تنظیم نمودن بازه میتوان مانع از ثبت پاسخ بعد از پایان آزمون شد همچنین شمارشگر معکوسی در حین آزمون مدت زمان باقی مانده تا پایان مهلت ثبت اطلاعات به شرکت کننده نمایش داده میشود و اگر دانش آموزی قبل از شروع آزمون به صفحه ی مورد نظر مراجعه کند با شمارشگر معکوس دیگری مواجه خواهد شد که زمان باقی مانده تا شروع آزمون را نمایش میدهد.

تعیین زمان شروع و پایان آزمون

طراحی انواع مختلف سوال:

 • سوال چند گزینه ای با استفاده از فیلد تک انتخابی (دکمه رادیویی)
 • سوال تشریحی با استفاده از فیلد متن چند خطی
 • سوال تصویری با استفاده از فیلد برچسب و فیلد مالتی مدیا
 • سوال تصویری چند گزینه ای با استفاده از فید تصویر انتخابی
 • سوال صوتی و تصویری با استفاده از فیلد مالتی مدیا
 • سوالاتی که نیاز به رسم شکل یا متن دست نویس دانش آموز داشته باشد با استفاده از فیلد ضمیمه
 • سوال درست/نادرست با استفاده از فیلد وضعیت
 • سوال صوتی با استفاده از قابلیت ضبط صدا در فیلد ضمیمه
طراحی انواع سوال آزمون

قابلیت های آزمون ساز فرم افزار

برای برگزاری امتحانات آنلاین، باید پیشرفته ترین آزمون ساز و فرم ساز آنلاین را انتخاب کنید. این نرم افزار باید انعطاف پذیری بالایی بر اساس نیازهای موسسات، مدرسه و دانشگاه ها را داشته باشد که برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • امکان رتبه بندی شرکت کنندگان بر اساس نمره ی کسب شده
 • امکان ارسال یا نمایش پاسخ درست بعد از پایان آزمون
 • امکان استفاده از پنل و مرحله برای تفکیک سوالات
 • امکان گزارش و رتبه‌بندی بر اساس نتیجه آزمون
 • امکان برگزاری چند آزمون پشت هم
 • امکان اتصال به درگاه پرداخت
 • امکان ضبط صدا حین آزمون
 • امکان احراز هویت قبل از ورود به آزمون
 • امکان دریافت نمره کسب شده در آزمون به صورت عکس
ایجاد آزمون آنلاین ساخت آزمون

تصحیح خودکار و نمایش نتیجه آزمون

تصحیح خودکار:

قابلیت تصحیح خودکار پاسخنامه برای سوالات چند گزینه ای در آزمون ساز وجود دارد که این کار توسط فیلد فرمول امکان پذیر است. اگر پاسخ نادرست بارم منفی داشته باشد عدد منفی در نظر بگیرید. به عنوان مثال تعداد سوالات چند گزینه ای 20 تا است و جمع کل نمرات 10 نمره باشد و در صورت انتخاب گزینه ی نادرست بارم منفی به ثبت کننده تعلق گیرد. با توجه به مطالب گفته شده برای گزینه درست از هر سوال مقدار عددی "0.5" و برای باقی گزینه ها مقدار عددی "0.5-" بایستی اعمال شود.

نمایش یا ارسال نتیجه آزمون:

امکان نمایش اطلاعات و پاسخ آزمون بلافاصله بعد از پایان آزمون آنلاین به ثبت کننده وجود دارد که میتوان نمره‌ی کسب شده، تعداد سوالات درست و نادرست و جواب هر سوال را نمایش داد و یا ارسال کرد. همچنین کارنامه را به روش های مختلف میتوان در اختیار ثبت کننده قرار داد.

تنظیمات متنوع برای آزمون های مختلف

آزمون مرحله ای

یکی از ویژگی های مورد توجه در آزمون ساز فرم افزار، امکان نمایش خطی آزمون و یا نمایش مرحله‌یست. در صورت استفاده از این قابلیت، در هر صفحه از آزمون یک سوال نمایش داده میشود و برای پاسخ به باقی سوالات بایستی به صفحات قبلی و بعدی منتقل شد.

امکان دریافت فایل خروجی به صورت اکسل برای اساتید:

در اغلب موارد نیاز است تا نمرات هر دانش آموز در سیستم دیگری ثبت شود.همچنین برای جلوگیری از وقوع مشکلات در آینده همچون اعتراض به نمره نیاز است تا اطلاعات ثبت شده توسط دانش آموز در بخش بایگانی ذخیره شود. قابلیت دریافت خروجی اکسل از اطلاعات ثبت شده و نمرات دانش آموزان قابلیت بسیار ارزنده ی آزمون ساز فرم افزار است.

برگزاری آزمون های زبان خارجه:

با توجه به تفاوت های نوشتاری زبان فارسی و انگلیسی، آزمون ساز فرم افزار بر این موضوع برآمد تا علاوه بر رعایت اصول زبان فارسی بتوان سوالات انگلیسی نیز طراحی نمود.

تصادفی سازی گزینه های سوالات تستی:

یکی از مواردی که به منظور جلوگیری و به حداقل رساندن میزان تقلب در بین شرکت کنندگان در آزمون تستی وجود دارد جابه جایی گزینه های سوالات است.فرم افزار قابلیت تصادفی سازی گزینه های سوالات تستی را داراست که موجب جلوگیری از صرف زمان به منظور طرح سوالات با ترتیب متفاوت خواهد شد همچنین ترتیب قرار گیری سوالاتی که در یک پنل قرار دارند را نیز میتوان به صورت تصادفی تنظیم نمود.

محدود کردن شرکت کنندگان و دفعات حضورشان در آزمون:

در ساخت آزمون آنلاین فرم افزار شما میتوانید افرادی که در آزمون شرکت خواهند کرد را بر اساس معیار مشخص مثل کد ملی، شماره دانشجویی و… که مختص هر شخص است محدود نمود و ثبت اطلاعات توسط کاربران بر اساس IP، دستگاه و کاربر قابل محدود سازی خواهد بود.

انتشار آزمون:

برای اینکه شرکت کنندگان بتوانند در آزمون حضور داشته باشند نیاز دارند تا به لینک پرسشنامه دسترسی داشته باشند.به همین منظور میتوان لینک فرم را کپی کرده و در صفحات مجازی منتشر کرد.همچنین امکان قرار دادن اسکریپت آزمون در وبسایت شخصی وجود دارد.آزمون ساز از قابلیت استفاده در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها را نیز برخوردار است.

احراز هویت قبل از ورود به آزمون:

با فعال سازی احراز هویت، کاربران قبل از ورود به آزمون حتما باید لاگین نموده و احراز هویت بشوند، بعد از لاگین می توانند فرم آزمون را مشاهده نمایند. اطلاعات ورود به وسیله خود آزمون دهنده ها با فرم ثبت نام قابل ثبت است یا مدیر سیستم می تواند اطلاعات دانش آموزان یا دانشجو ها را ثبت نماید، با احراز هویت دو مرحله ای با وارد کردن شماره دانشجویی یا کد ملی یا ... کد تایید پیامک شده تا با وارد کردن کد تایید بتواند وارد آزمون شوند. اطلاعات بیشتر در مورد احراز هویت در فرم ساز

دریافت نتیجه آرمون به صورت عکس:

در صورتی که بخواهید نتیجه حاصل شده از آزمون به صورت مدرک یا گواهی نامه شرکت در دوره به شخص داده شود میتوانید با طراحی قالب چاپ دلخواهتان و قرار دادن لینک دانلود فرم، امکان دریافت مدرک را برای شخص میسر کنید.

به کارگیری فرمول های پیچیده ریاضی در آزمون

یکی از بزرگترین مشکلات افراد در طراحی سوالات ریاضی که نیاز به استفاده از فرمول و توابع دارداین است که پیاده سازی آن بسیار دشوار بوده و عملا نمیتوان توابع را با صفحه کیبورد وارد کرد. آزمون ساز فرم افزار امکان پیاده سازی توابع دشوار و پیچیده ریاضی را فراهم کرده که بدون هیچ مشکلی هم سوالات و هم گزینه ها را میتوان به صورت فرمول در آزمون قرار دارد.

رزرو وقت

فیلد رزرو وقت این امکان را به شما می دهد تا ساده ترین راه را برای نوبت دهی و رزرو وقت به مشتری‌های خود ارائه دهید. با استفاده از امکانات فیلد رزرو وقت و ترکیب آن با تمام امکانات سیستم فرم ساز این امکان را می دهد تا فرم های رزرو وقت حرفه ای و زیبا برای جذب مشتری داشته باشید.

پرسشنامه آنلاین

به وسیله پرسشنامه ساز فرم‌افزار می‌توان پرسشنامه را به صورت آنلاین و به راحتی طراحی و چندین پرسشنامه را در یک فرم پیاده سازی نمود. این امر سبب بالا رفتن سرعت در انجام فرآیند تکمیل پرسشنامه خواهد شد. با نرم افزار پرسشنامه می توانید پرسشنامه های ساده یا پیچیده و حرفه ای ایجاد نمایید تا تحقیقات پیمایش را به صورت راحت و سریع انجام دهید و تحلیل های آماری و نموداری از داده‌های جمع آوری شده دریافت نمایید، فرم افزار پرسشنامه محبوب میان پژوهش های دانشگاهی است.

قالب بندی و زیبا سازی آزمون

ظاهر زیبا برای یک آزمون از اهمیت بالایی برخوردار است و ثبت کننده را مشتاق به ثبت اطلاعات خواهد کرد. در آزمون ساز فرم افزار بیش از 100 طرح برای زیبا سازی هرچه بیشتر پرسشنامه طراحی شده است تا انتخاب مناسب از میان قالب ها راحت تر صورت گیرد..

ساخت قالب آزمون

ارزیابی و گزارش گیری:

ارزیابی تحصیلی آخرین مرحله از فعالیتهای آموزشی و کامل کننده وظایف معلمان خواهد بود به همین منظور در پرسشنامه آنلاین فرم افزار امکان بررسی عملکرد دانش آموزان به صورت دوره ای با اعمال فیلتر بر روی اطلاعات ثبت شده و تهیه گزارش به صورت نمودار قرار داده شده است.همچنین امکان دریافت خروجی اکسل از اطلاعات ثبت شده با قالب مشخص وجود دارد.

نمایش مناسب در دستگاه های مختلف:

آزمون آنلاین برای تمامی دستگاه ها به درستی طراحی و بدون داشتن هیچ گونه ابهامی در اختیار همگان قرار گرفته است.

برگزاری نظرسنجی بعد از آزمون:

در جهت بررسی وضعیت آزمون و نظرات افراد شرکت کننده در آن و همچنین میزان رضایت آنان از آزمون همچون میزان سختی سوالات، مدت زمان آزمون، خوانا بودن صورت سوال و … کاربران میتوانند با فرم ساز رایگان فرم افزار فرم نظر سنجی تهیه و در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند.

سوالات متداول

برای ساخت آزمون آنلاین چه باید کرد؟

ابتدا در نرم افزار تحت وب آزمون ساز ثبت نام کرده سپس اقدام به طراحی سوالات نمایید.

آیا نرم افزار آزمون ساز رایگان است؟

در صورت نیاز امکان پشتیبانی و آموزش آزمون ساز وجود دارد؟

آیا برای دریافت پاسخ های ثبت شده حتما بایستی به آزمون ساز مراجعه کرد؟

امکان اضافه کردن کاربر در سیستم به منزله ی طرح آزمون آنلاین وجود دارد؟

آیا برای آزمون ساز قالب متناسب با آزمون وجود دارد؟

سوالات متداول آزمون ساز