راهنمای استفاده پیامک در فرمساز

فعال‌سازی پیامک

بعد از ثبت فرم (پر شدن فرم) امکان ارسال پیامک به کاربران پنل (و ثبت کننده فرم یا افراد دیگری، در صورتی که احراز هویت انجام شده و اجازه ارسال به ثبت کننده در پنل فعال شود) وجود دارد. (در سه زمان این پیامک ارسال می‌شود، هنگام " ثبت و ویرایش فرم"، "ثبت فرم" و "ویرایش فرم" که در بخش شرط هر پیامک مشخص می‌شود)

برای استفاده از قابلیت ارسال پیامک در ابتدا باید حساب کاربری ارتقاء داده شود. پس از ارتقاء حساب، تعدادی پیامک هدیه و اولیه اختصاص داده می‌شود که با ورود به صفحه‌ی تعرفه می‌توانید از تعداد آن مطلع شوید.

برای شارژ پیامک بر روی تصویر پروفایل یا نام کاربری خود کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه‌ی شارژ پیامک و حجم را انتخاب کنید.

راهنمای استفاده از پیامک

نحوه‌ی استفاده

ابتدا وارد تنظیمات فرم مورد نظرتان شوید، از منویی سمت راست تنظیمات پیامک را انتخاب کنید.(توجه داشته باشید این قسمت در صورت ارتقاء حساب نمایش قابل مشاهده است)
در کادر "به" می‌توانید شماره‌ موبایل گیرنده‌ی پیامک را وارد کنید.
در این کادر می‌توانید بصورت زیر گیرنده پیامک خود را مشخص کنید:
1. فیلدهای ثابت(کاربر ثبت کننده یا کاربر ویرایش کننده)
2. فیلدهای فرم(فیلد موبایل)
3. شماره موبایل
این امکان وجود دارد تا همزمان چند پیامک ارسال شود برای این کار باید هر شماره موبایل یا فیلد را با کاراکتر "," از یکدیگر جدا کنید.

راهنمای استفاده از پیامک

در کادر پیام می‌توانید متن مورد نظر را بنویسید و یا از فیلدهای فرم در متن پیامک خود استفاده کنید.
در ادامه مشخص کنید که چه هنگام پیامک برای شخص مورد نظر ارسال شود. به عنوان مثال: در هنگام ثبت یا ویرایش فرم پیامک ارسال شود.(4)
در کادر شرایط، امکان شرط گذاری وجود دارد. به عنوان مثال: اگر ثبت کننده برابر با کاربر مورد نظر بود پیامک ارسال شود.(5)

راهنمای استفاده از پیامک

پس از اتمام تنظیمات بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
حال اگر فرمی ثبت یا ویرایش شود بسته به شرایطی که تنظیم شده است پیامک ارسال می‌شود.

ویدئو نحوه‌ی فعال سازی و شارژ پیامک در فرمساز فرم‌افزارنحوه ارسال پیامک خط خدماتی فراپیامک و ملی پیامک

کد متن (در پنل فراپیامک بخش تعریف خدمات اشتراکی کد مربوط به متن ثبت شده می باشد) را داخل @ قرار داد و سپس متغیرها را می نویسیم، برای جدا سازی متغیرها از علامت ; استفاده نماید ، به طور مثال اگر 2 متغیر داشته باشید متن شما به صورت زیر می باشد

@کد متن@متغیر اول;متغیر دوم

@6324@محسن;اطلاعات ثبت شدنحوه ارسال پیامک خط خدماتی ippanel و مدیانا

در پنل پیامکی منوی ارسال براساس پترن را انتخاب و یک متن پیامک مورد نظر خود را وارد میکنید کد پترن را داخل @ قرار داد و سپس نام متغیر = متن متغیر را می نویسیم، برای جدا سازی متغیرها از علامت ; استفاده نماید ، به طور مثال اگر 2 متغیر داشته باشید متن شما به صورت زیر می باشد

@کد پترن@نام متغیر=متن متغیر;نام متغییر دوم=متن متغییر دوم

@gpsa22dd@name=علی;ticketId=22