آموزش چاپ گروهی فرم با قالب

طراحی و استفاده از قالب‌های چاپ فرم

لزوم جمع آوری اطلاعات فرم

هر فرم آنلاینی که طراحی می‌شود به طور کلی با هدف جمع آوری اطلاعات به اشتراک گذاشته خواهد شد و اطلاعات جمع آوری شده برای هریک از افراد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شخصی که محصولات خود را به صورت اینترنتی و با استفاده از فرم آنلاین به فروش می‌رساند بایستی سفارشات ثبت شده را بررسی نماید و یا معلمی که با استفاده از فرم ساز آنلاین فرم افزار، آزمون آنلاین طراحی می‌کند بعد از پایان آزمون بایستی اطلاعات ثبت شده‌ی هر یک از دانش آموزان را بررسی کند.
چاپ گروهی اطلاعات فرم روشیست که در آن با مشخص کردن قالب و نحوه‌ی نمایش، می‌توان اطلاعات ثبت شده را چاپ کرد که در ادامه نمونه‌ای از طراحی فرم آنلاین و آموزش چگونگی چاپ گروهی اطلاعات به طور کامل توضیح داده شده است.

چگونه فرم آنلاین بسازیم؟

برای ایجاد فرم آنلاین بعد از ثبت نام در سایت فرم ساز رایگان فرم افزار وارد حساب کاربری شده و از منوی طراحی فرم بر روی ایجاد فرم جدید کلیک کنید. در منوی باز شده می‌توان یک فرم خالی انتخاب و یا از فرم‌های آماده‌ی موجود در گالری استفاده نمود و تغییرات لازم را نیز اعمال کرد.

چاپ گروهی با قالب

بعد از طراحی فرم و قرار دادن فیلدهای لازم در فرم می‌توان از زبانه‌ی تنظیمات، تنظیمات مربوط به فرم مانند ایمیل، پیامک،ربات‌های پیام رسان ،محدودیت ثبت،تنظیمات مربوط به پرداخت آنلاین و باقی تنظیمات فرم آنلاین را اعمال نمود.

طراحی قالب ثبت و چاپ برای فرم آنلاین

فرم ساز آنلاین فرم افزار علاوه بر امکان طراحی قالب دلخواه، بیش از 100 قالب ثبت و چاپ فرم آماده و متناسب با هر سلیقه‌ای طراحی و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.
برای طراحی قالب چاپ فرم ابتدا به زبانه‌ی قالب رفته و قالب چاپ را برگزینید سپس بر روی علامت + کلیک کنید. در صفحه‌ی باز شده و در فیلد "نام قالب"، نام مورد نظر برای قالب را وارد کنید و مطابق تصویر زیر می‌توانید کد html مربوط به قالب را وارد کنید.

چاپ گروهی با قالب


در صورتی بخواهید از قالب های آماده استفاده نمایید با کلیک بر روی "قالب آماده" می‌توانید از میان قالب‌های موجود،قالب موردنظر را برگزیده و با کلیک بر روی فیلد انتخاب متن نوع نمایش فیلدهای فرم در حالت چاپ شده را مشخص کنید و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

چاپ گروهی با قالب

حال برای چاپ گروهی اطلاعات ثبت شده به منوی ارسالی‌ها رفته و بعد از انتخاب فرم مورد نظر از زبانه‌ی جستجوی اطلاعات بر روی آیکن چاپ کلیک کرده و "چاپ با قالب" را برگزینید.

چاپ گروهی با قالب

در صفحه‌ی باز شده تنظیمات مربوط به چاپ قرار دارد که بر اساس نیاز قابل تنظیم است.

چاپ گروهی با قالب

قابلیت‌های فرم ساز فرم افزار

با استفاده از فرم ساز فرم افزار می‌توان انواع فرم و آزمون‌های آنلاین طراحی و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت همچنین با استفاده از اسکریپت فرم و افزونه می‌توان فرم را در سایت قرار داد.
در ادامه قابلیت‌های منحصر به فرد فرم ساز رایگان فرم افزار آمده است تا بیشتر با این نرم افزار تحت وب کاربردی آشنا شوید.

 • فیلد فرمول برای محاسبه ارقام و نمره
 • صدور فاکتور پس از ثبت فرم
 • دریافت وجه جهت ثبت فرم با اتصال به درگاه پرداخت
 • محاسبه اعداد با استفاده از فیلد فرمول
 • افزودن کاربر برای مدیریت و ثبت فرم
 • اتصال به ربات شبکه های اجتماعی
 • گزارش‌گیری از فرم‌های ثبت شده با قابلیت فیلتر فیلدها
 • تعیین بازه زمانی برای ثبت فرم
 • قابلیت ارسال ایمیل و پیامک بعد از ثبت و ویرایش فرم
 • تنظیم وب هوک در جهت ارتباط با نرم افزار‌های دیگر
 • قابلیت ویرایش بعد از ثبت فرم
 • تحلیل فرم با استفاده از گوگل آنالیتیکس