پرسشنامه آنلاین و نظرسنجی در فرم‌افزار

هدف از طراحی پرسشنامه

هر محقق و دانش‌پژوهی برای بدست آوردن نتیجه‌ی بهتر می‌بایست در روند انجام تحقیقات خود از منابع انسانی و شهودی بهره‌ی کافی ببرد. در چنین شرایطی محقق می‌تواند برای سهولت کار پرسشنامه‌ای طراحی و در اختیار جوامع انسانی قرار دهد اما این روند سختی‌ها و مشکلات خاص خود را به همراه دارد. همچنین بسیاری از دانشجویان برای تهیه پایان‌نامه بایستی زمان زیادی را صرف گفت‌وگو و توضیح اطلاعاتی که نیاز دارند کنند. در واقع این دانشجویان به پرسشنامه‌ای نیاز دارند که طراحی ساده و قابل فهمی داشته باشد تا افرادی که قرار است در این امر او‌ را یاری کنند بتوانند اطلاعات دقیقی ثبت کنند.

فرم ساز فرم‌افزار راه حل مناسبی برای مشکلات مربوط به پرسشنامه‌هاست. به وسیله فرم ساز فرم‌افزار می‌توان پرسشنامه را به صورت آنلاین و به راحتی طراحی و چندین پرسشنامه را در یک فرم پیاده سازی نمود. این امر سبب بالا رفتن سرعت در انجام فرآیند تکمیل پرسشنامه خواهد شد همچنین کاهش هزینه و در نتیجه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را به دنبال دارد.

دیگر قابلیت های پرسشنامه آنلاین

بسیاری از سایت‌ها، شرکت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی پرسشنامه‌ای تحت عنوان فرم رضایتمندی برای مشتریان و کاربران خود طراحی و در اختیار آنان قرار می‌دهند و می‌خواهند در نظرسنجی محصولات و کارکنان شرکت کنند تا آنان را از نحوه‌ی عملکرد خود آگاه کنند. در بسیاری از موارد از این پرسشنامه‌ها گزارش متنی و نموداری تهیه می‌شود و یا خروجی اکسل گرفته خواهد شد تا در جلسات و ارزیابی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. در فرم‌ساز فرم‌افزار به راحتی می‌توان بعد از طراحی پرسشنامه رضایتمندی، آن را برای کاربران و مشتریان ارسال کرد و از ثبت شدن فرم‌ها از طریق ایمیل یا به صورت پیامک مطلع شد همچنین در فرمساز فرم‌افزار این دسترسی به شما داده خواهد شد تا سؤالات را در قالب گروه سوال قرار داده و برای هر پرسشنامه لوگوی اختصاصی تنظیم کرده و قرار دهید.

پرسشنامه آنلاین

نظرسنجی چیست؟

نظرسنجی نوعی تحقیق اجتماعی است که در آن دیدگاه عمومی افراد نسبت به یک موضوع خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد که عموماً با طرح چندین سوال در رابطه با موضوع انتخابی رقم می‌خورد.
در حال حاضر نظرسنجی آنلاین کاربردی ترین نوع نظرسنجی بین تمامی کشور‌ها به حساب می‌آید. این نکته را باید در نظر گرفت که برای بهبود عملکرد در هر سیستمی باید به نظرات و خواسته‌های مشتریان اهمیت داده شود.
از طرفی برای اطمینان از صحت و درستی نظرسنجی انجام شده، بهترین گزینه استفاده از نظرسنجی به صورت مستند است. به همین جهت همه ی ارگان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک اقدام به ساخت نظرسنجی آنلاین می‌کنند.

ایجاد فرم نظرسنجی آنلاین با فرم افزار

فرمساز آنلاین فرم افزار با تمامی امکانات لازم جهت ساخت فرم نظرسنجی آنلاین در حال خدمت رسانی به بسیاری از شرکت های بزرگ است. با استفاده از نرم افزار تحت وب فرم افزار می‌توان به راحتی و در کمتر از چند دقیقه فرم نظرسنجی رایگان ساخت و در اختیار افراد قرار داد.
فرم نظرسنجی رضایت مشتریان، فرم نظرسنجی رضایتمندی کارکنان، فرم نظرسنجی بیمه، فرم نظرسنجی واحدهای یک ارگان، فرم نظرسنجی دوره آموزشی و فرم نظرسنجی فروشگاهی نمونه فرم هایی هستند که با استفاده از فرم‌ساز فرم‌افزار قابل طراحی هستند.

امکانات فرم ساز فرم افزار

با استفاده از فرمساز رایگان فرم افزار می‌توان برای فرم نظرسنجی سوالات چند گزینه ای و متنی طراحی نمود و در صورتی که گزینه‌ها به صورت تصاویر باشند از فیلد تصویر انتخابی استفاده کرد. بعد از طراحی سوالات لینک فرم را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. همچنین امکان قرار دادن بازه‌ی زمانی برای نظرسنجی وجود دارد. در نهایت می‌توان از اطلاعات ثبت شده در نظرسنجی خروجی اکسل تهیه کرد و یا برای بررسی نظرات ثبت شده در نظرسنجی آنلاین انجام شده گزارش تهیه نمود.

دیگر قابلیت‌های فرمساز فرم افزار

  • امکان قرار دادن لوگوی اختصاصی
  • امکان دریافت امضای دیجیتال شرکت کنندگان نظرسنجی
  • امکان طراحی قالب اختصاصی برای فرم نظرسنجی
  • امکان ارسال ایمیل و پیامک پس از ثبت و ویرایش فرم نظرسنجی
  • امکان قرار دادن فرم نظرسنجی در سایت
  • امکان محدودیت در ثبت فرم برای هر کاربر، دستگاه و آی‌پی