پرسشنامه آنلاین در فرم‌افزار

پرسشنامه آنلاین

هدف از پرسشنامه

هر محقق و دانش‌پژوهی برای بدست آوردن نتیجه‌ی بهتر می‌بایست در روند انجام تحقیقات خود از منابع انسانی و شهودی بهره‌ی کافی ببرد. در چنین شرایطی محقق می‌تواند برای سهولت کار پرسشنامه‌ای طراحی و در اختیار جوامع انسانی قرار دهد اما این روند سختی‌ها و مشکلات خاص خود را به همراه دارد. همچنین بسیاری از دانشجویان برای تهیه پایان‌نامه بایستی زمان زیادی را صرف گفت‌وگو و توضیح اطلاعاتی که نیاز دارند کنند. در واقع این دانشجویان به پرسشنامه‌ای نیاز دارند که طراحی ساده و قابل فهمی داشته باشد تا افرادی که قرار است در این امر او‌ را یاری کنند بتوانند اطلاعات دقیقی ثبت کنند.

فرمساز فرم‌افزار راه حل مناسبی برای مشکلات مربوط به پرسشنامه‌هاست. به وسیله فرم ساز فرم‌افزار می‌توان پرسشنامه را به صورت آنلاین و به راحتی طراحی و چندین پرسشنامه را در یک فرم پیاده سازی نمود. این امر سبب بالا رفتن سرعت در انجام فرآیند تکمیل پرسشنامه خواهد شد همچنین کاهش هزینه و در نتیجه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را به دنبال دارد.

دیگر قابلیت های پرسشنامه آنلاین

بسیاری از سایت‌ها، شرکت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی پرسشنامه‌ای تحت عنوان فرم رضایتمندی برای مشتریان و کاربران خود طراحی و در اختیار آنان قرار می‌دهند و می‌خواهند در نظرسنجی محصولات و کارکنان شرکت کنند تا آنان را از نحوه‌ی عملکرد خود آگاه کنند. در بسیاری از موارد از این پرسشنامه‌ها گزارش متنی و نموداری تهیه می‌شود و یا خروجی اکسل گرفته خواهد شد تا در جلسات و ارزیابی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. در فرم‌ساز فرم‌افزار به راحتی می‌توان بعد از طراحی پرسشنامه رضایتمندی، آن را برای کاربران و مشتریان ارسال کرد و از ثبت شدن فرم‌ها از طریق ایمیل یا به صورت پیامک مطلع شد همچنین در فرمساز فرم‌افزار این دسترسی به شما داده خواهد شد تا سؤالات را در قالب گروه سوال قرار داده و برای هر پرسشنامه لوگوی اختصاصی تنظیم کرده و قرار دهید.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین سیستمی است که این امکان را به دانش پژوهان می‌دهد تا بتوانند در آزمون‌های از قبل طراحی شده به صورت اینترنتی و آنلاین شرکت نمایند و این امکان را خواهند داشت تا در مکان مورد علاقه‌ی خود در آزمون شرکت کنند.

پرسشنامه آنلاین

مزایای آزمون آنلاین

از نکات مثبت برگزاری آزمون آنلاین، می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • عدم احتیاج به فضای فیزیکی و کاهش در هزینه‌های خرید و یا اجاره مکان.
 • قابلیت ارائه سوالات متفاوت و مشخص شده برای هر داوطلب.
 • بازخورد سریع برای فراگیران، استادان و مؤسسات.
 • قابلیت برگزاری آزمونهای آزمایشی به تعداد گسترده و نامحدود.
 • پیشگیری از تقلب کاربران و آزمون دهندگان
 • نیاز به حداقل امکانات سخت‌افزاری برای آزمون.

طراحی آزمون آنلاین با فرمساز فرم‌افزار

فرم ساز فرم‌افزار این امکان را می‌دهد تا به راحتی آزمون آنلاین خود را طراحی و در اختیار کاربران قرار دهید تا در زمان مقرر برای برگزاری آزمون به ثبت آن بپردازند و پس از اتمام آزمون در کمتر از چند لحظه نتیجه‌ی آزمون را دریافت نمایند.

قابلیت و مزایای استفاده از فرم‌افزار برای طراحی آزمون آنلاین

 • نمره گذاری راحت تر با استفاده از فیلد فرمول.
 • قابلیت بکارگیری از فایل‌های مالتی‌مدیا، بارگیری عکس و فایل‌های دیگر.
 • تنوع در قالب‌بندی سوالات به کمک قالب‌های ثبت و چاپ.
 • قابلیت تحلیل گزارشات از روند پیشرفت تحصیلی فرد یا جمعی.
 • مشخص کردن بازه‌ی زمانی برای آزمون.
 • بلافاصله پس از ارسال آزمون، بازخورد آن را دریافت کرد.
 • طراحی ترکیبی از سوالات درست یا غلط، چند گزینه‌ای و انواع دیگر سوالات
 • امکان شرکت در آزمون آنلاین از طریق گوشی همراه
 • امکان پرداخت آنلاین جهت شرکت در آزمون

نظرسنجی آنلاین

حفظ ارتباط با مشتریان و کاربران را می‌توان کلید اصلی موفقیت هر کسب‌و‌کاری دانست. این نکته را باید در نظر گرفت که برای بهبود عملکرد در هر سیستمی باید به نظرات و خواسته‌های مشتریان اهمیت داده شود. یکی از راه‌های دریافت نظرات کاربران از طریق اینترنت، نظرسنجی آنلاین است و برای اطمینان از صحت و درستی نظرسنجی انجام شده، بهترین گزینه استفاده از نظرسنجی به صورت مستند است. در این روش می‌توان پرسشنامه‌هایی شامل انواع سوالات چند گزینه‌ای و یا متنی را طراحی نمود و آن را در اختیار کاربران قرار داد تا نظرات‌شان را وارد نمایند. فرم نظرسنجی همایش، فرم نظرسنجی رضایت مشتریان، فرم نظرسنجی رضایتمندی کارکنان، فرم نظرسنجی بیمه، فرم نظرسنجی واحدهای یک ارگان، فرم نظرسنجی دوره آموزشی و فرم نظرسنجی فروشگاهی نمونه فرم هایی هستند که با استفاده از فرم‌ساز فرم‌افزار قابل طراحی هستند.