راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین در منزل با فرم ساز آنلاین فرم افزار

بهترین روش مدیریت کسب و کار مجازی با ساده ترین روش به کمک فرم ساز فرم افزار

فروش آنلاین کالا

امروزه اکثر کسانی که فروشگاه‌های فروش محصولات دارند به سمت فروش آنلاین محصولات خودروی آورده‌اند. دلیل این امر هم کاملاً واضح و بر همگان آشکار است. مردم ترجیح می‌دهند به جای صرف زمان برای گشت گذار میان خیابان‌ها و بازارها در خانه مانده و به دور انواع آلودگی و از طریق اینترنت کالای مورد نیاز خود را پیدا، بررسی و خریداری کنند. در همین راستا اغلب فروشندگان به اندازی کسب و کار آنلاین روی آورده اند. فروش کالا به صورت اینترنتی بستری را فراهم آورد تا کسانی که می‌توانند در خانه کالایی را تولید نمایند و یا به عبارت بهتر صنایع دستی تولید کنند از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب بتوانند کالای خود را در معرض دید عموم گذاشته و آن را به فروش برسانند. همچنین کسانی که توانایی شروع کسب کار به صورت حضوری را نداشتند موقعیتی بسیار عالی در اختیارشان قرار گرفته تا بتوانند به صورت آنلاین کسب و کاری داشته باشند و درآمد زایی کنند.

کسب و کار آنلاین

انواع کسب و کار آنلاین

برای اینکه بتوان به صورت آنلاین کالای خود را به فروش رساند چندین راه وجود دارد که هر کدام نسبت به دیگری شرایط متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت.

  • فروشگاه اینترنتی: درصدی از فروشندگان که توانایی مدیریت سایت و پشتیبانی از آن را داشته باشند به سمت سایت فروش کالا رفته و فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی می‌کنند. بدین طریق محصولات خود را بر روی سایت بارگذاری کرده و توضیحات مربوط به کالا را قرار می‌دهند. بدین طریق خریداران با جستجو در گوگل به سایت فروشگاهی رفته و کالا را بررسی و خریداری می‌کنند.
  • فروش کالا از طریق اینستاگرام: بیشترین نوع فروش محصول، از طریق اینستاگرام صورت می‌گیرد. با ورود به اینستاگرام و رفتن به قسمت جستجو به وفور با انواع صفحات فروشگاهی مواجه خواهید. هر کدام از این صفحات محصولات خاصی را به فروش می‌رسانند. از شخصی که فروش حضوری دارد گرفته تا کسی که به ساخت صنایع دستی مشغول است. هر کدام با توجه به استقبال از خرید آنلاین صفحه ای باز کرده و از این طریق محصولات خود را می‌فروشند.
  • کانال و گروه در تلگرام، واتس اپ و باقی صفحات اجتماعی: برخی از فروشندگان مجازی هم با راه اندازی گروه و کانال در شبکه‌های اجتماعی عکس و ویدئو محصولات خود را در آن جا قرار داده و در رابطه با محصول توضیحاتی نیز درج می‌کنند و بدین طریق کالای خود را به فروش می‌رسانند.
کسب و کار آنلاین

بهترین روش فروش آنلاین محصول چیست؟

هر کدام از روش‌های گفته شده شرایط خاص خود را دارند و برای هر فرد با شرایط مخصوص به خود متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شخصی می‌تواند فروشگاه آنلاین خود را مدیریت کند و شخصی دیگر کار با اینستاگرام و معرفی محصول در اینستاگرام برایش راحت‌تر است. بدین طریق به طور قطع نمی‌توان گفت کدام روش نسبت به دیگری بهتر بوده و ارجعیت دارد اما در ادامه چند نکته در رابطه با چگونگی فروش کالا خواهیم گفت.

5 نکته کلیدی برای افزایش فروش آنلاین

1.تولید محتوا: اصلی‌ترین مسئله در عصر امروز معرفی درست و اصولی کالا به مشتری است. در هر یک از شیوه‌های که در بالا گفته شد، تولید محتوا نقش اساسی دارد. در فروشگاه اینترنتی بایستی در رابطه با محصول توضیحات درست و در عین حال عامه پسند نوشته شود تا خریدار بتواند با جستجویی که در گوگل دارد به سایت شما منتقل شده و خرید انجام دهند.
2.مشتری مداری: از دیگر مواردی که بایستی به آن دقت کنید مشتری مداریست. نکته ای که وجود دارد این است که شما بایستی ابهامات خریدار در رابطه با محصول را برطرف کنید و به موقع پاسخ دهید. در صورتی که پشتیبانی شما به تاخیر بیافتد شخص از خرید خود پشیمان شده و به صفحه دیگری مراجعه خواهد کرد.
3.جلب اعتماد خریدار: نکته اساسی در فروش آنلاین محصول این است که بتوانید اعتماد مشتری را جلب نمایید و او را راضی به خرید اینترنتی و پرداخت وجه نمایید زیرا با روی کار آمدن فروش آنلاین اقلام، شرایط برای برخی افراد سود جو و کلاه بردار هم مهیا شده تا بتوانند از ناآگاهی برخی سواستفاده کنند. جلب اعتماد مشتری هم راهکاری اصولی دارد که در غیر این صورت هرگز نمی‌توانید شخصی را متقاعد کنید تا از شما خرید کند.
4.فروش صادقانه: در صورتی که کالا یا محصول شما شرایطی که مشتری می‌خواهد را ندارد هرگز نباید به او اطلاعات غلط داده و به او اطمینان دهید که کالایی که می‌خواهید همین چیزیست که شما دارید. در این حالت دچار مشکل خواهید شد ولی اگر در فروش خود صداقت داشته باشید فرد را راغب به خرید مجدد خواهید کرد.
5.دقت در نیاز مشتری: گاهی پیش می‌آید که به دلایل مختلف مانند کسالت، آشفتگی و مشغلهٔ زیاد مخصوصاً در روزهای پر کار نسبت به خرید مشتریان ناآگاهانه رفتار کرده و ثبت سفارش دقیقی نخواهیم داشت. در این شرایط محصولی هم که برای شخص ارسال می‌کنیم درست نبوده و نارضایتی خریدار را به دنبال خواهد داشت، همچنین برای تعویض محصول نیز ممکن است دچار مشکل شویم. پس بایستی در هنگام ثبت سفارش شخص دقت کرده و به درستی کالای مورد نیاز او را بررسی کنیم.

همانگونه که همه می‌دانیم روز به روز هم بر کسب کارهای آنلاین اضافه شده و رقابت میان همکاران سخت‌تر. طبق مواردی که گفته شد چگونه می‌توان کسب کار آنلاین خود رونق داد و در عرصهٔ رقابتی پیروز شد؟ چگونه می‌توان اعتماد خریدار را جلب کرد و فروش آنلاین خود را افزایش داد؟ و در نهایت چگونه می‌توان کسب و کار آنلاین خود را مدیریت کرد؟

بهترین روش مدیریت کسب و کار آنلاین با فرم ساز

فرم ساز رایگان فرم افزار، نرم افزاری تحت وب است که به راحتی می‌توانید فرم فروش محصول خود را در آن طراحی کنید و به اشتراک بگذارید. در هر یک از روش های فروش آنلاین که مشغول باشید فرم ساز آنلاین به کارتان می‌آید و می‌توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که یک فروشگاه اینترنتی فروش محصول داشته باشید می‌توانید اسکریپت فرم را در آن قرار داده و سفارشات خود را ثبت کنید. علاوه بر آن می‌توانید فرم نظرسنجی خرید محصول بسازید و در سایت قرار دهید تا خریداران بعد از دریافت محصول، نظر خود را نسبت به کالای خریداری شده اعلام نمایند. و یا با فرم عضویت در باشگاه مشتریان، اطلاعات مشتریان را دریافت و برایشان پیامک ارسال کنید.

کسب و کار آنلاین

فرم آنلاین در اینستاگرام

اگر در اینستاگرام کسب و کاری راه انداخته اید می‌توانید به جای ثبت سفارش از طریق دایرکت، فرم فروش کالای خود را طراحی و لینک آن را در بیو پیج قرار دهید تا شخص با کلیک بر روی آن بتواند ثبت سفارش انجام دهد.

مزیت سفارش گیری در اینستاگرام با فرم ساز:

بارها پیش آمده است که از طریق دایرکت برای فروشنده ای پیام گذاشته ایم و ساعت‌ها و شاید روزها منتظر دریافت پاسخ مانده ایم. این عدم توانایی در مدیریت باعث شده تا شاید از خرید خود منصرف شویم. فرم ساز فارسی فرم افزار راه حل چنین مشکلی هم خواهد بود زیرا هنگامی که فرمی می‌سازیم و در آن لیست کالا را وارد می‌کنیم می‌توانیم در رابطه با هر کدام توضیحی ارائه دهیم و خریدار را در حین مشاهده کالا با جزییات بیشتر آگاه کنیم و سوالات و ابهامات او را پاسخ دهیم. در این حالت دیگر نیازی به مراجعه به دایرکت نبوده و شخص به راحتی ثبت سفارش می‌کند.

  • یکی از مسائلی که مطرح شد، عدم اعتماد خریدار نسبت به انتقال وجه برای فروشنده است. برای حل چنین مشکلی و جلب اعتماد خریدار، فرم ساز آنلاین فرم افزار با قابلیت اتصال به درگاه پرداخت در اختیار شماست. فقط کافیست یکی از درگاه‌های پرداخت واسط یا مستقیم عضو شده و آن را به فرم فروش محصول متصل کنید. مشتری با خیالی آسوده خرید کرده و برای پرداخت وجه به درگاه پرداخت متصل می‌شود و وجه دریافتی به حساب شما واریز می‌شود.
  • از دیگر مواردی که بسیار اهمیت دارد وجود لوگو و طراحی اختصاصی است. در صورتی که برند یا لوگویی داشته باشید می‌توانید متناسب با آن ظاهر فرمتان را شخصی سازی کنید و قالب فرم دلخواه خود را داشته باشید و لوگوی مجموعه خود را در فرم قرار دهید.
  • مزیتی که فرم ساز فرم افزار در ثبت سفارش محصول دارد این است که به دلیل اینکه شخص خودش فرم را ثبت می‌کند مسئولیت سفارش ثبت شده با خود اوست و در هنگام آماده سازی سفارش توسط شما امکان خطا از بین می‌رود.
  • قسمتی از فرم دریافت سفارش آنلاین مربوط به اطلاعات شخص خواهد بود، مانند آدرس شماره تماس و… در فرم ساز فرم افزار می‌توان موقعیت مکانی شخص را بر روی نقشه دریافت کرد تا در هنگام ارسال مرسوله میزان خطا به حداقل برسد.