طراحی فرم متناسب با کسب و کار

استفاده از لوگو وعلامت تجاری در جهت بالا بردن سطح کیفی فرم

فرم افزار

طراحی فرم متناسب با کسب و کار

امروزه بسیاری از کسب و کار‌ها به صورت آنلاین و در قالب انواع سایت و فرم آنلاین رونق دارد. به طور گسترده‌تر افراد برای ضوابط شغلی خود ملزم به استفاده از فرم و پرسشنامه‌های آنلاین هستند.
بسیاری از سازمان‌ها فرم استخدام خود را در قالب یک پرسشنامه‌ی آنلاین آماده می‌کنند و در صفحات مجازی و سایت خود قرار می‌دهند.
فروشگاه‌های آنلاین ترجیح می‌دهند از فرم ساز برای ارتباط، فروش و نظرسنجی محصولات خود استفاده کنند تا زمان کمتری را صرف صحبت با مشتری نمایند تالار‌های پذیرایی، شرکت‌های هواپیمایی و حمل و نقل زمینی که برای پیشبرد اهداف و ارتقای سطح کیفی مجموعه‌ی خود دائماً نظرسنجی انجام می‌دهد استفاده از فرم ساز را به تماس تلفنی با افراد و فرم‌های کاغذی ترجیح می‌دهند.

بررسی کیفی فرم

اگر پیش از ساخت فرم به کلیه‌ مواردی که قرار است در آن آورده شود، به خوبی فکر شود، در آن صورت فرم پرسشنامه‌ای که تولید می‌شود مطابق با هدف مشخص شده خواهد بود و پاسخ‌های بدست آمده نیز قابل اعتماد‌‌‌‌تر خواهند بود.
همانطور که ظاهر زیبا و منظم برای افرادی که برای خرید مایحتاج به فروشگاه می‌روند حائز اهمیت است ظاهر یک فرم برای کاربران نیز مهم است. ظاهر یک فرم آنلاین باید به قدری خوب باشد تا کاربران را مشتاق به پر کردن پرسشنامه نماید و کاربر با یک نگاه متوجه شود هدف و کاربرد فرم چیست همچنین فرم بایستی قابلیت اطمینان به کاربر بدهد.

برند چیست؟

برند یا علامت تجاری نامی است که برای معرفی، استفاده و مشخص کردن یک محصول و یا خدمات استفاده می‌شود. لوگو و علامت تجاری برای معرفی و تشخیص انواع کالاهای شبیه به هم استفاده می‌شوند. امروزه بازاریابی به یکی از رکن‌های اساسی هر تجارتی تبدیل شده است. اساس کار بازاریابان شناساندن و به شهرت رساندن محصولات یا خدمات است که اصولاً این امر بدون برند و لوگو شدنی نیست.
بسیاری از فعالان اقتصادی که خدمات یا کالای مشخصی تولید می‌کنند به ثبت برند اهمیت داده و آن را برای رشد کسب و کار خود ضروری می‌دانند.

اهمیت وجود لوگو در فرم ساز

  • نشان دهنده‌ی هویت و هدف کسب‌و‌کار و خدمات است.
  • علامت تجاری نشانه ایست که به کمک آن خریدار، سازنده جنس و کمیت و کیفیت کالا را درک می‌کند.
  • تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
  • برای محصولات و شرکت و خدمات شرکت ایجاد شهرت و وجه می‌کند.
  • برندها به دارندگان‌شان کمک می‌کند در عرصه رقابت تجاری بتوانند خود را نسبت به دیگران متمایز کنند.

قرار دادن لوگو در فرم ساز فرم افزار

فرم ساز فرم افزار قابلیت اضافه کردن لوگو و نام تجاری را با استفاده از فیلد‌ها و قالب‌های ثبت و چاپ فرم به کاربران می‌دهد و در بالا بردن سطح کیفی عملکرد شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ و کوچک همکاری می‌کند. این امر باعث اعتماد هرچه بیشتر افراد و در نتیجه پیشرفت روزافزون در رویه‌ی عملیات‌ها با استفاده از فرم ساز فرم افزار شده است.
برای قرار دادن لوگو در فرم ساز فرم‌افزار ابتدا تصویر لوگوی خودتان را در یک سایت بارگذاری تصویر یا اگر سایت یا فضای ابری در اختیار دارید آپلود نموده و به 3 روش زیر درون فرم قرار دهید:
1. استفاده از فیلد برچسب:
ابتدا مشخص نمایید تصویر لوگو در کدام قسمت از فرم بایستی قرار گیرد، سپس فیلد برچسب را در آن قسمت قرار داده و با ورود به تنظیمات فیلد برچسب، بر روی "استفاده از ویرایشگر متن" کلیک کنید.

فرم افزار
در پنجره باز شده بر روی گزینه افزودن تصویر کلیک کرده سپس آدرس تصویر خود را در کادر "آدرس اینترنتی تصویر" قرار داده و بر روی افزودن کلیک کنید.
فرم افزار

2. استفاده از فیلد مالتی‌مدیا:
روش دیگر قرار دادن تصویر،لوگو، ویدئو و... استفاده از فیلد مالتی‌مدیا است ابتدا یک فیلد مالتی‌مدیا درون طراحی فرم خود قرار دهید سپس از قسمت تنظیمات فیلد "نوع" را برابر با "تصویر" قرار داده و در بخش "اطلاعات" آدرس لوگو خود را قرار دهید.
فرم افزار
3. استفاده از قالب ثبت فرم:
ابتدا وارد زبانه‌ی قالب‌ها شده در بخش قالب ثبت فرم، قالب مورد نظر را ویرایش و در بخش عنوان فرم آدرس تصویر لوگوی خود را قرار داده سپس قالب را ذخیره و بر روی حالت پیش‌فرض قرار دهید.
فرم افزار

بارگذاری تصاویر در فرم

برای طراحی بسیاری از فرم‌ها همچون فرم آزمون آنلاین گاهاً نیاز است تا تصاویری درون فرم قرار گیرد که برای این کار میتوان از فیلد مالتی‌مدیا، فیلد برچسب و فیلد تصویر انتخابی برای سوالات چند گزینه‌ای استفاده نمود که برای هریک به روش زیر می‌توان اقدام کرد:
انتخاب از مدیریت فایل‍ها

 لوگو فرم افزار

برش و تغییر سایز تصویر در فیلد ضمیمه فرمساز

در صورتی که برای بارگذاری تصویر از فیلد ضمیمه انتخاب میکنید این امکان برای شما فراهم میشود که بتوانید سایز تصویر را برای ذخیره در حافظه تغییر دهید و یا شخص با یک نسبت تصویر معین تصویر را بارگذاری کند. البته هر یک از این دو حالت اختیاری بوده و با عدم اعمال نسبت تصویر، شخص تصویر را با هر سایزی می تواند برش داده و بارگذاری کند.

بارگذاری با نسبت تصویر مشخص:
برای اینکه شخص با نسبت تصویری معین عکس را برش بزند و بارگذاری کند، مانند تصویر زیر از قسمت تنظیمات فیلد ضمیمه، گزینه قابلیت برش تصویر را فعال کرده و می تواند نسبت پهنا و ارتفاع تصویر را معین کند. به عنوان مثال طراح فرم درخواست عکس4*3 را دارد که با وارد کردن 3 در پهنا و 4 در ارتفاع این نسبت در برش اعمال میشود و قابل تغییر نخواهد بود.

بارگذاری تصویر در فیلد ضمیمه

تغییر سایز تصویر برای ذخیره در حافظه:
در صورتی که بخواهید تصاویر بارگذاری شده با یک سایز مشخص به عنوان مثال 600 در 450 در حافظه ذخیره شوند در قسمت تنظیمات فیلد ضمیمه مانند تصویر زیر طول و عرض را مشخص کنید.

بارگذاری تصویر در فیلد ضمیمه

ویدئو برش تصویر در فرمساز

فرمت های مختلف ارسال تصویر مانند، ارسال تصویر به صورت نسبتی و ذخیره تصویر در ابعاد مشخص در پنل در ویدئوی زیر نمایش داده شده اسن که تنظیم هر یک را نیز میتوانید مشاهده کنید.