به کارگیری فرم افزار در ثبت نام مدارس

سهولت امور ثبت نام مدارس با استفاده از فرم ساز فرم افزار

ثبت نام مدارس

ثبت نام مدارس

بسیاری از مدارس با توجه به امکانات و شرایطی که مهیا کرده‌اند ترجیح را به این امر گذاشته‌اند تا دانش آموزان خاص از نظر ویژگی‌های مورد نظر خودشان جذب کنند.
به عنوان مثال مدرسه‌ای که قصد دارد کلاس‌های پیشرفته‌تر و در سطح علمی بالاتری برگزار کند ملزم به پذیرفتن دانش آموزان فعال‌تر و در سطح هوشی بالا است. بسیاری از خانواده‌ها علاقه‌مند به این امر هستند تا فرزندانشان در همچین مدارسی به کسب علم و دانش بپردازند و در نتیجه رقابت برای ثبت نام در مدارس شروع خواهد شد.

با توجه به موارد گفته شده پیش‌ثبت نام و ثبت‌نام مدارس در عصر امروز به قدری مهم و حائز اهمیت است که والدین شاغل و پر مشغله را دچار مشکل کرده. به این صورت که مدتی قبل از شروع سال تحصیلی والدین مجبور به حضور در مدارس و تکمیل فرم ثبت نام مدارس هستند و برای انجام شدن این نوع ثبت‌نام در کمترین زمان بایستی تمامی مدارک و شرایط لازم را مهیا کنند. قطعا همچین شرایطی باعث عقب افتادگی والدین از کارهای روزمره و صرف زمانی برای انجام این کار می‌شود.
همچنین این کار باعث استفاده بیش از حد فرم‌های کاغذی و بالا بردن فعالیت گروه آموزشی مدارس و ازدحام جمعیت در مدارس خواهد شد و در همین حین امکان کم و کاستی و یا فقدان مدارک تحصیلی دانش آموزان وجود دارد.
اما راه حل این مشکل در چیست؟

فرم افزار در خدمت مدارس

فرم ساز رایگان فرم افزار بصورت آنلاین و برخط راه حل مناسبی برای مشکلات ذکر شده‌ی فوق است.
به کمک فرم ساز فرم افزار معاونان آموزشی مدارس می‌توانند یک فرم برای ثبت‌نام در مدارس تهیه کنند و آن را در وب‌سایت خود قرار داده و یا در فضای مجازی منتشر کنند و از والدین بخواهند تا فرم مربوطه را پر کرده تا بررسی‌ها برای ثبت نام دانش آموزان انجام شود.

ثبت نام مدارس

مزایای استفاده از فرم افزار در ساخت فرم مدارس چیست؟

فرم ساز فرم افزار باعث می‌شود تا دیگر نیازی به حضور والدین دانش آموزان برای ثبت نام در محیط مدرسه نباشد و به دنبال این امر والدین در بهترین زمان و با آرامش خاطر بیشتری به پر کردن فرم ثبت نام بپردازند و از طرفی معاونین آموزشی وقتی را صرف رویارویی با والدین نخواهند کرد. استفاده از فرم ساز آنلاین باعث می‌شود تا مدارک دانش آموزان حفظ و میزان مفقودی مدارک به حداقل برسد. همچنین استفاده از فرم ساز فرم افزار نه تنها به والدین و مسئولین مدارس کمک شایانی می‌کند بلکه باعث عدم استفاده از کاغذ و در نتیجه حفظ منابع طبیعی می‌شود و البته قابل به ذکر است عدم حضور والدین در مدرسه به خودی خود باعث کاهش رفت و آمد و در نتیجه آلودگی هوای کمتری را به دنبال دارد.

قابلیت های فرم افزار در تهیه فرم ثبت نام

فرم افزار این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با استفاده از فیلدهای متعدد اعم از فیلد متن، فیلد موبایل، فیلد ایمیل، فیلد تاریخ، فیلد متن چند خطی و… اقدام به دریافت اطلاعات کنند. همچنین با استفاده از فیلد ضمیمه اطلاعات تصویری دانش آموزان مانند تصویر شناسنامه، کارنامه‌ی سال گذشته، پرونده پزشکی و… بارگذاری و در اختیار مسئولین مدارس قرار بگیرد تا برای بررسی از آن استفاده کنند. مسئولین می‌توانند برای هر فرم ثبت شده یک شماره پیگیری قرار دهند و والدین را از پذیرش و یا عدم پذیرش فرزندشان بعد از بررسی اطلاعات با خبر کنند. همچنین می‌توانند برای تعداد ثبت فرم با توجه به ظرفیت مدرسه و کلاس‌های درسی محدودیت در نظر بگیرند. این محدودیت در یک بازه‌ی زمانی نیز قابل انجام است.

بررسی تکالیف دانش آموزان با فرم افزار

در شرایطی مانند شیوع ویروس و گسترش آلودگی هوا و مواردی همچون عدم امکان حضور فیزیکی، امکان ارزیابی و دریافت تکالیف دانش آموزان به صورت حضوری امکان پذیر نیست. به همین سبب معلمان با تهیه کردن یک پرسشنامه‌ی آنلاین این امر را ممکن می‌سازند تا دانش آموزان در بازه ی زمانی مشخص که معلم تعیین کرده اقدام به پر کردن این فرم تکالیف کنند.

همچنین به کمک فرم افزار امکان برگزاری آزمون آنلاین وجود دارد. نتیجه ی آزمون در لحظه قابل بررسی توسط سیستم است.

نحوه ی طراحی پرسشنامه آنلاین

در ویدئو زیر خواهید آموخت که چگونه میتوان یک آزمون آنلاین با استفاده از آزمونساز فرم افزار طراحی و تنظیمات مربوط به آن را اعمال کرد.

قالب های مرتبط