ویرایشگر متن در برچسب فیلدها

ایجاد تغییرات در عنوان فرم و قرار داند پارامترهای فیلدهای فرم در عنوان فیلدهای دیگر

راهنما استفاده از مقادیر فیلد فرم در عنوان فیلد دیگر

در ویدئوی زیر میتوان دید که هنگام ساخت فرم آنلاین میتوان عنوان یک فیلد را بر اساس مقادیر درج شده در فیلدهای دیگر انتخاب کردو نحوه تنظیم آن به وضوح آموزش داده شده است

ویرایشگر متن در عنوان فیلد فرم به چه معناست؟

محیطی که در آن می توان عنوان فرم را بر اساس قابلیت های مشخص شده ویرایش کرد. در ادامه قابلیت های ویرایشگر متن در عنوان فیلدهای فرم آمده است که به راحتی می توانید در عنوان همه ی فیلدهای فرم از آنها استفاده کنید.

ویرایشگر متن عنوان فیلد

ویرایش در متن

رنگ، چینش، bold و italic بودن عنوان فرم را مشخص کرد. امکان قرار دادن خط در زیر و وسط متن و مشخص کردن سایز متن و نوع فونت از دیگر قابلیت های مربوط به این بخش خواهد بود.

ویرایشگر متن

صورتک یا استیکر

با کلیک بر روی آیکن مشخص شده، از بین صورتک های موجود در لیست بر اساس نیاز مورد دلخواه را انتخاب کنید تا در عنوان فرم قرار گیرد.

ویرایشگر متن

فرمول ریاضی

در صفحه ی ویرایشگر متن میتوان فرمول ریاضی اضافه کرد. برای آزمون هایی که در عنوان سوال نیاز به فرمول ریاضی باشد میتوان از طریق ویرایشگر متن فیلد با کلیک بر روی آیکن فرمول ریاضی، فرمول را پیاده سازی و در عنوان فرم قرار داد.

ویرایشگر متن

افزودن لینک

این امکان وجود دارد تا در عنوان فیلدی بتوانیم لینک قرار دهیم تا شخصی که فرم را پر میکند بتواند به صفحه ی دیگر منتقل شود. همچنین از این قابلیت به این صورت میتوان استفاده کرد که اگر نیاز باشد ثبت کننده ی فرم عکس یا فایلی را دانلود کند از این طریق این کار را انجام دهد.
برای این کار بایستی طراح فرم عکس یا فایل مورد نظر را در یک سایت بارگذاری کند و لینک آن را در این قسمت برای ثبت کننده قرار دهد. در کادر "آدرس اینترنتی" بایستی لینک را قرار داده و در کادر "متن لینک" متنی که با کلیک بر روی آن به آدرس اینترنتی منتقل شوند را وارد میکنیم.

افزودن لینک در ویرایشگر متن

افزون تصویر

در بسیاری از فرم ها نیاز است تا در عنوان سوال تصویر وجود داشته باشد تا بر اساس آن تصویر ثبت کننده فیلد را پر کند. مانند آزمون ها، فرم های نظرسنجی، فرم ثبت سفارش و…
برای این کار با کلیک بر روی آیکن اقزودن تصویر در صفحه ی باز شده کیتوان از گالری تصویری را بارگذاری و در عنوان فرم قرار داد. همچنین با وارد کردن آدرس تصویر در بخش مشخص شده میتوان عکس را بارگذاری و در عنوان فرم قرار داد.

افزودن تصویر در ویرایشگر متن

جدول

با کلیک بر روی آیکن جدول میتوانید تعداد سطر و ستون را انتخاب و در صفحه قرار دهید. متن مورد نظر در هر سلول را نوشته و تایید کنید تا در قسمت عنوان فرم قرار گیرد.

ویرایشگر متن

Html

در صورتی دانش استفاده از html داشته باشید میتوانید از این طریق تغییرات مربوطه در عنوان فیلد را اعمال کنید.

فیلدهای فرم

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ویرایشگر متن در عنوان فیلدها قابلیت استفاده از مقادیر فیلدها در عنوان فیلد است.

استفاده از مقادیر فیلد در عنوان فیلدهای دیگر

روش استفاده از این قابلیت به این صورت است که با قرار دادن پارامتر هر فیلد در متن ویرایشگر، مقداری که ثبت کننده ی فرم در فیلد وارد کند، بلافاصله آن مقدار در عنوان فیلدی که پارامتر در عنوانش قرار گرفته قرار میگیرد. به عنوان مثال در نمونه فرم زیر در عنوان فیلد امضای دیجیتال پارامترهای نام و نام خانوادگی، کد ملی و فیلد رزرو قرار داده شده اند. زمانی که فرم را پر میکنید در قسمت عنوان فیلد امضای دیجیتال مقادیری که وارد میکنید قرار میگیرند و جمله را کامل میکنند.
نمونه فرم درخواست آموزش خصوصی

ویرایشگر متن

انتخاب گزارش

در اکثر نظرسنجی ها، نتایج به دست آمده در لحظه قابل نمایش و رویت است. در فرم ساز فرم افزار امکان مشاهده نتایج حاصل از نظرسنجی علاوه بر اینکه بعد از ثبت فرم قابل نمایش است، در حین ثبت فرم نیز میتوان به ثبت کننده نمایش داد به این صورت که میتوان گزارش بدست آمده تا به این لحظه را در عنوان فیلد فرم به صورت گزارش قرار داد. این ویژگی میتواند تاثیر بسزایی در پاسخ های بدست آمده خواهد داشت. فرمهای نظرسنجی رستوران، فرم آنلاین نظرسنجی کلاس، فرم نظرسنجی دانش آموزان، فرم نظرسنجی معلمان، نظرسنجی مشتریان، نظرسنجی کارکنان و … تنها برخی از فرمهایی هستند که میتوان از این قابلیت نیز در آنان استفاده کرد. در صفحه ی تنظیم گزارش به طور کامل نحوه ی تنظیم گزارش توضیح داده شده است.

ویرایشگر متن
ویرایشگر متن

فواید ویرایشگر متن در عنوان فیلد فرم

  • امکان مشخص کردن کلمات کلیدی با تغییر رنگ
  • امکان مشخص کردن کلمات کلیدی با تغییر اندازه و بولد کردن
  • امکان اضافه کردن فرمول های ریاضی در عنوان فیلد برای برگزاری آزمون های آنلاین ریاضی
  • امکان بارگذاری تصویر در عنوان فرم
  • استفاده از مقادیر وارد شده توسط ثبت کننده فرم در عنوان فیلدهای دیگر
  • نمایش گزارش اطلاعات ثبت شده در حین ثبت فرم
  • اضافه کردن لینک با قابلیت انتقال به صفحه ی لینک شده
  • امکان قرار دادن لینک دانلود فایل، ویدئو، تصویر و…
  • امکان قرار دادن جدول در عنوان فرم
  • اضافه کردن کدهای HTML

استفاده از ویرایشگر متن چه تاثیراتی دارد؟

استفاده از قابلیت های ویرایشگر متن در فرم ساز آنلاین فرم افزار میتواند دقت ثبت کننده ی فرم در متنی که در قسمت عنوان نوشته شده است را بالا برده و در نتیجه در پاسخ دهی به سوالات با دقت بیشتری عمل کنند همچنین طراح فرم میتواند در طراحی سوالات از قابلیت های بیشتری علاوه بر متن استفاده کند. یک معلم برای اینکه فرمول های پیچیده ریاضی را پیاده سازی کند نیازی به بارگذاری عکس آن نداشته و به راحتی میتواند با قابلیت نوشتن فرمول ریاضی این کار را انجام دهد.