کانبان برد در فرمساز آنلاین

نمایش اطلاعات ثبت شده انواع فرم ها در کانبان برد و بررسی مزایای آن

کانبان برد در فرمساز

نمایش اطلاعات ثبت شده در کانبان برد یکی از ویژگی های منحصر به فرد فرم ساز آنلاین و رایگان فرم افزار است که به شما کمک میکند تا در هر شغلی که هستید اطلاعات ثبت شده در فرم یا آزمون آنلاینی که برگزار کرده اید را مدیریت و دسته بندی کنید و به راحتی آن ها را بررسی و یا در صورت نیاز ویرایش دهید. نمایش اطلاعات در فرم ساز چندین حالت داشته که نمایش در کانبان برد یکی از بهترین آنهاست.
لازم به ذکر است که استفاده از کانبان برد برای نمایش فرم های ثبت شده نقش به سزایی در مدیریت زمان، مدیریت پروژه، نظم دهی به امور، به حداقل رساندن اشتباهات و بالا بردن دقت انجام امور و… دارد.

کانبان برد چیست و در فرم ساز چه تاثیری دارد؟

کانبان برد در واقع کلمه ای ژاپنی بوده و به طور خلاصه یکی از روش های مدیریت پروژه به حساب می‌آید اما مسئله حائز اهمیت این است که کانبان برد در فرم ساز چه اهمیتی داشته و چگونه میتواند موثر واقع شود.
در زمان استفاده از کانبان برد، اطلاعات ثبت شده در فرم بر اساس معیار های متعدد دسته بندی شده و نمایش داده میشود و به عبارت بهتر بر اساس یکی از فیلدهای "تک انتخابی (دکمه رادیویی)" یا "لیست" اطلاعات به صف میشوند. فرم هایی که اشخاص پر میکنند به صورت یک برگ در زیر هر لیست قرار میگیرد و دو مقدار از مقادیر پر شده در فرم بر روی هر برگ نمایش داده میشود. انتخاب اینکه این دو مقدار چه چیزهایی باشد به شما بستگی دارد که بر اساس چه فیلدهایی فرم ها را میخواهید بررسی کنید.

لینک ویرایش فرم

هدف استفاده از کانبان برد در نمایش اطلاعات فرم آنلاین چیست؟

همانگونه که گفته شد هدف کانبان برد حذف هرج‌ و مرج‌ها و تمرکز بر اولویت‌هاست. در فرم ساز نیز با نمایش اطلاعات فرم روی کانبان برد مطالب مفید و مورد هدف برای بررسی به نمایش در می آید و مطالبی که حائز اهمیت نیستند نمایش داده نمیشود. در این حالت فرم های پر شده به طور دقیق تر و قابل درک خواهند بود و مطالب به صورت مفیدتر ارائه میشود.

کاربردهای کانبان برد

فرم استخدام:
یکی از پرکاربردترین حالات استفاده از نمایش اطلاعات فرم بر روی کانبان برد برای فرم های استخدام است. به عنوان مثال در فرم استخدام زیر شرکتی قصد دارد بر اساس مقادیر مدرک تحصیلی، سن و جنسیت افراد را مورد بررسی قرار دهد. همانگونه که در تصویر مشاهده میکنید اطلاعات هر شخص بر اساس مدرک تحصیلی به صورت لیست درآمده است. و اطلاعات دیگر که شامل سن و جنسیت است بر روی برگه ها نوشته شده است. به این صورت میتوان افراد را دسته بندی کرد و مورد بررسی قرار داد. فرم استخدام برای شرکت های دولتی و خصوصی، استخدام در رستوران، آرایشگاه، کلینیک، استخدام منشی و … از مواردی هستند که میتوان نام برد تا با طراحی فرم آنلاین و نمایش اطلاعات بر روی کانبان برد به راحتی میتوانند به بررسی اطلاعات بپردازند.
برای مشاهده نمونه فرم استخدام کلیک کنید.

کد رهگیری
کد رهگیری

فرم ثبت نام آموزشگاه :
در ثبت نام آموزشگاه ها مانند آموزشگاه زبان، آموزشگاه رانندگی، آموزشگاه های فنی حرفه ای مانند کلاس های خیاطی، آرایشگری، طلاسازی، کلاس های کامپیوتر، نقاشی، بازیگری و… میتوان از فرم ساز آنلاین استفاده کرد. در چنین فرم هایی امکان انتخاب استاد توسط شخص نیز وجود دارد و از بین زمان های موجود نیز میتوان به اشخاص اجازه داد تا زمان دلخواهش را انتخاب کند. اطلاعات ثبت شده را میتوان در کانبان برد به نمایش درآورد و مشخص کرد کلاس کدام استاد و یا کدام ساعت ها چه کسانی ثبت نام کرده اند. در صورت نیاز به تغییر ساعت یا استاد شخصی فقط کافیست برگه مربوط به آن شخص را کشیده و در ردیف مربوط به زمان یا استاد مورد نظر رها کرد.
برای مشاهده نمونه فرم ثبت نام آموزشگاه کلیک کنید

لینک ویرایش فرم

فرم نظرسنجی:
فرم های نظرسنجی مانند فرم نظر سنجی مدارس، نظرسنجی معلمان، نظرسنجی دانش آموزان، نظرسنجی رستوران، فرم ارزیابی کارمندان، فرم نظرسنجی سایت ها و … از دیگر فرم های آنلاینی هستند که نمایش در کانبان برد برایشان میتواند مثمر ثمر واقع شود. در نظرسنجی ها میتوان بر اساس رتبه بندی انجام شده، لیست معلمان، نام کارمندان، نوع غذا، کارشناس پاسخگو، خدمات و… نظرات افراد را بررسی کرد.
برای مشاهده نمونه فرم نظرسنجی کلیک کنید

لینک ویرایش فرم

فرم ویزیتوری:
اگه نمونه فرم آنلاین ویزیتوری را دیده باشید فیلدهایی برای انتخاب محصول، برند آن، تعداد کالای درخواستی ، ویزیتور ثبت کننده و.. وجود دارد که بایستی در هنگام ثبت فرم سفارش مشخص شوند و مقادیر آنها وارد شود. مجموعه ها برای تحلیل اطلاعات ثبت شده و تحلیل نحوه عملکرد ویزیتور میتوانند بر اساس مقادیری که گفته شد اطلاعات ثبت شده را در کانبان برد به نمایش درآورد.
برای مشاهده نمونه فرم ویزیتوری کلیک کنید

لینک ویرایش فرم

انواع فرم مدیریت پروژه :
یک از اصولی ترین موارد استفاده کانبان برد در مدیریت پروژه است. در مدیریت پروژه لیست کارها به صورت برگ در زیر ستون ها قرار میگیرند. ستون ها مراحل پیشرفت پروژه است که معمولا به سه ستون "انجام دادن"، "در حال پیشرفت" و "انجام شده" نام گذاری میشوند. در فرم ساز آنلاین فرم افزار میتوان با استفاده از قابلیت نمایش در کانبان برد انجام امور خود را کنترل کرد و در واقع پروژه در حال اجرا را مدیریت کرد. بعد از انجام کار برگه را کشیده و به مرحله بعدی منتقل کرد.

لینک ویرایش فرم

علاوه بر موارد نامبرده استفاده از قابلیت نمایش اطلاعات فرم در کانبان برد در فرم های بازرسی، فرم رزرو وقت فرم خرید کالا، آزمون آنلاین و… نیز کاربرد داشته و میتواند در بررسی اطلاعات جمع آوری شده به صورت ساده تر، مفید واقع شود.