ویرایش فرم در فرم ساز

با استفاده از لینک ویرایش فرم میتوان بعد از ثبت فرم، آن را ویرایش کرد.

لینک ویرایش فرم

لینک ویرایش فرم این امکان را می‌دهد تا پس از ثبت فرم، ثبت‌کننده‌ی فرم بتواند اطلاعاتی که وارد کرده را ویرایش نماید.به طور کلی ویرایش فرم در فرم ساز فرم افزار به دو صورت قابل انجام است.

ویرایش فرم درون سیستم: 

در بسیاری از مجموعه‌ها فرم ها درون سیستم ثبت میشود و کاربران پنل فرم ساز اطلاعات مشتریان را از این طریق ثبت و بایگانی مینمایند.در مواردی دیگر فرم توسط افراد ثبت میشود ولی لازم است کاربران یا مدیر پنل فرم را ویرایش نمایند که راحت ترین حالت، ویرایش درون سیستمی خواهد بود. 
 برای این حالت که کاربران و یا مدیر سیستم بتوانند فرم ثبت شده را ویرایش کنند کافیست از طریق پنل فرم افزار به منوی "ارسالی‌ها" رفته و بعد از انتخاب فرم مربوطه بر روی علامت سه نقطه که در کنار هریک از فرم‌های ثبت شده قرار دارد کلیک کرده و گزینه ویرایش انتخاب شود.

لینک ویرایش فرم

ویرایش فرم خارج از سیستم:

به ویرایشی که توسط ثبت کننده‌ی فرم صورت بگیرد و یا به طور کلی لینک ویرایش فرم از طریق ایمیل، پیامک و  شبکه‌های اجتماعی برای شخصی ارسال شود تا بتواند فرم را ویرایش کند، ویرایش در خارج از سیستم گفته می‌شود. 

 برای فعال‌سازی این قابلیت وارد تنظیمات فرم شده و در بخش دسترسی گزینه "فرم بصورت عمومی و خارج از سیستم قابل ویرایش باشد" و "فرم به صورت عمومی و خارج از سیستم قابل دسترس باشد" فعال شود.

لینک ویرایش فرم

 برای اینکه ثبت کننده‌ی فرم بعد از ثبت فرم بتواندد مجدداً فرم را ببیند و ویرایش انجام دهد کافیست از زبانه‌ی تنظیمات فرم و از منوی پیغام و تغییر مسیر و در کادر پیام بر روی فیلدهای فرم کلیک کنید و گزینه‌ی "لینک ویرایش فرم" را انتخاب نمایید.

لینک ویرایش فرم

 پس از انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز خواهد شد که در آن گزینه هایی که در تصویر مشاهده میکنید بایستی تنظیم شود. به عنوان مثال لینک تا چند روز قابل استفاده باشد و چه فیلدهایی قابل نمایش و قابل ویرایش باشد.

کد رهگیری

همچنین اگر بخواهید از طریق ایمیل، پیامک و ربات پیام رسان، لینک ویرایش فرم ارسال شود همانند حالت قبل از منوی هر یک با کلیک بر روی "فیلد فرم" لینک ویرایش فرم را انتخاب نمایید. در صورتی که نخواهید لینک ویرایش فرم را برای همه در دسترس قرار دهید و شرایط ایجاب کرد که یک فرم ویرایش پیدا کند و این کار خارج از سیستم انجام شود بایستی مانند حالت قبل ابتدا از بخش دسترسی فرم را به صورت عمومی و خارج از سیستم قابل ویرایش تنظیم کرد و سپس از منوی ارسالی ها و زبانه ی جست و جوی اطلاعات بر روی اطلاعات ثبت شده ای که نیاز است ویرایش شود، کلیک کرد. در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی لینک ویرایش قابل را کلیک کرده و تنظیمات مربوطه را اعمال و با تایید لینک قابل مشاهده بوده که میتوان آن را کپی و برای شخص مربوطه ارسال کرد. لینک تولید شده فقط برای ویرایش همان اطلاعاتیست که بر رویش کلیک شده و به صورت عمومی نیست. 

لینک ویرایش فرم

اگر کاربری فرمی را پر کرده باشد و تمایل داشته باشد پس از ثبت فرم آن را پیگیری کند و از وضعیت آن (که آیا فرم توسط مسئول سایت بررسی شده است یا خیر) با خبر شود باید در ابتدا از زبانه‌ی قالب و بخش قالب‌های چاپ، بعد از انتخاب نام برای قالب از بین قالب های آماده قالب مورد نظر را انتخاب کرد و در ادامه لینک مشاهده‌ی فرم را از کادر "پیام" موجود در هر یک از بخش‌های ایمیل، پیامک و پیغام و تغییر مسیر انتخاب کرد تا این قابلیت برای کاربر افزوده شود. بعد از انتخاب این گزینه در صفحه‌ی باز شده باید قالب چاپ فرم را انتخاب کرده و نحوه‌ی نمایش آن را تعیین کرد.

کد رهگیری

ویدئو لینک مشاهده‌ی فرم در فرمساز فرم‌افزار

نحوه انتخاب و تنظیمات مربوط به لینک مشاهده‌ی فرم دی ویدئو زیر آموزش داده شده است

ثبت‌کننده با در اختیار داشتن شناسه اختصاصی می‌تواند فرم خود را رهگیری و با داشتن لینک ویرایش فرم می‌تواند پس از ثبت فرم آن را ویرایش کند همچنین برای مشاهده وضعیت فرم می‌تواند از لینک مشاهده فرم استفاده کند.