محدودیت ثبت فرم

محدودیت های ثبت فرم در فرم ساز

محدودیت ثبت فرم

محدودیت در ثبت فرم آنلاین

یکی از مهمترین بخش های مدیریت اطلاعات ثبتی در یک فرم آنلاین بررسی فرم‌های ثبت شده و اطلاعات آن است. در بسیاری از موارد هدف از ساخت فرم آنلاین جمع آوری اطلاعات در جهت گزارش گیری، ارزیابی، نظرسنجی آنلاین است همچنین اگر یک پرسشنامه آنلاین طراحی شود بایستی پاسخ سوالات توسط هر شخص به صورت مجزا ثبت شود. در چنین شرایطی نیاز به اعمال محدودیت‌های مختلف در ثبت اطلاعات وجود خواهد داشت. با ایجاد فرم آنلاین در فرم ساز و آزمون ساز فرم افزار به راحتی می‌توانید محدودیت های لازم در جهت ثبت اطلاعات در یک فرم یا آزمون آنلاین را مدیریت کنید.

در این بخش می‌توان محدودیت‌هایی برا اساس ثبت اطلاعات فرم به ازای هر دستگاه، آی‌پی و کاربر اعمال کرد و یا محدودیت هایی بر اساس تاریخ و ساعت اعمال نمود تا ثبت اطلاعات فقط در بازه‌ی زمانی مشخص شده انجام شود و در زمانی خارج از آن بازه به ثبت کننده اخطار مشخص شده را نمایش دهد. 

این نوع ابزار برای شما کمک می کند تا فرم‌های نظر سنجی روزانه یا هفتگی ایجاد نماید و دیگر نگران آن نخواهید بود که بعد از یک هفته یا چند روز این فرم را غیر فعال نمایید. در تاریخ پایان فرم، فرم ساز اجازه ثبت اطلاعات را به کاربران سایت نمی‌دهد و شما می توانید با استفاده از پیام های از پیش تعریف شده در این بخش به کاربران خود دلیل ثبت نشدن اطلاعات را توضیح دهید.

پرداخت آنلاین فرم ساز

در محدودیت فیلد یکتا می‌توانید اطلاعات یکتایی را به ازای هر فرم دریافت نماید، مثلا محدودیت ثبت با شماره موبایل یا ایمیل یا کد ملی در این روش افرادی که فرم را ثبت می کنند در صورتی که قبلا اطلاعات فوق ثبت شده باشد، سیستم فرم ساز اجاز ثبت اطلاعات جدید را به کاربر نمی‌دهد که به دو صورت "اگر اطلاعات تمام فیلدهای یکتا وجود داشت، اجازه ثبت نباشد" و اگر اطلاعات تمام فیلدهای یکتا وجود داشت، اجازه ثبت نباشد" قابل تنظیم است.

به طور مثال فرم استعلامی در وب سایت خود قرار داده اید و این استعلام را هر کاربر می تواند فقط یک بار انجام دهد، با استفاده از فیلد یکتا، می‌توانید یکی از مشخصه‌های دریافتی را به صورت یکتا قرار دهید.

پرداخت آنلاین فرم ساز

در صورتی که محدودیت درخواستی بر اساس تعداد ثبت باشد این امکان نیز در فرمساز فرم افزار وجود دارد تا با مشخص کردن حداکثر تعداد ثبت افراد را محدود نمایید.

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد فرم افزار در اعمال محدودیت بر اساس مقدار تعیین شده است. به این صورت که اگر کاربری بخواهد فقط افراد مجاز با شماره ملی مشخص در ثبت اطلاعات شرکت کنند می‌تواند از این نوع محدودیت استفاده کرده و شماره ملی افراد مشخص شده را وارد نماید تا در صورت ورود کد ملی غیر مجاز اجازه‌ی ثبت اطلاعات به شخص داده نشود.

پرداخت آنلاین فرم ساز